Hakkımızda

Hakkımızda

Sağlık Bilimleri Enstitü Haziran 1994 tarihinde 2547 sayılı yasayla ilişkili Lisansüstü Eğitim Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği uyarınca kurulmuştur. 1995-1996 Eğitim Öğretim yılında, yedisi Tıp Fakültesi ve biri de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na bağlı olan toplam sekiz anabilim dalı ile lisansüstü eğitimine başlamıştır. Şu anda Enstitüde lisansüstü programı veren Tıp Fakültesi temel ve klinik bilimler anabilim dalları, ayrıca 2017 yılında Spor Bilimleri Fakültesi’ne ait anabilim dalları bulunmaktadır. Enstitümüz bünyesinde 24 anabilim dalına bağlı 20 yüksek lisans, 2 tezsiz yüksek lisans ve 14 doktora programı ile nitelikli bir eğitim verilmektedir. Enstitümüzde 114 Doktora , 259 Yüksek Lisnas olmak üzere toplam 373 öğrencimiz bulunmaktadır. Ayrıca 76 Danışman öğretim üyemiz mevcuttur. Enstitümüzde değişik konularda araştırma olanakları sağlanarak geleceğin bilimsel gerekliliklerini karşılayacak düzeyde bilim insanı yetiştirilmektedir. Sağlık Bilimleri Enstitü diğer bilimsel kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmayı sürdürmektedir. Enstitümüzde görev alan müdürlerimiz:

Enstitü Müdürleri

Adı Soyadı Göreve Başlama Görevden Ayrılma
Prof. Dr. Oktay Özkarakaş 14.10.1994 20.10.1997
Prof. Dr. Ali Sazcı 20.10.1997 12.07.1999
Prof. Dr. M. Nejat Gacar 19.07.1999 04.08.2005
Prof. Dr. Emin Sami Arısoy 04.08.2005 13.12.2006
Prof. Dr. Ümit Biçer 13.12.2006 13.12.2012
Prof. Dr. Tuncay Çolak 13.12.2012 15.12.2014
Prof. Dr. Mustafa Yıldız 19.12.2014 18.10.2017
Prof. Dr. Sema Aşkın Keçeli 18.10.2017 Halen

Enstitü Müdür Yardımcıları

Adı Soyadı Göreve Başlama Görevden Ayrılma Görev Dönemindeki Enstitü Müdürü
Prof. Dr. Hakkı Dalçık 24.11.1997 15.07.1999 Prof. Dr. Ali Sazcı
Prof. Dr. M.Doğan Gülkaç 24.11.1997 15.07.1999
Prof. Dr. Hakkı Dalçık 16.07.1999 17.12.2002 Prof. Dr. M. Nejat Gacar
Prof. Dr. Süleyman Görpelioğlu 16.07.1999 17.12.2002
Prof. Dr. Tijen Utkan 18.12.2002 13.01.2006 Prof. Dr. Emin Sami Arısoy
Porf. Dr. M.Doğan Gülkaç 12.10.2005 13.01.2006
Doç. Dr. Çiğdem Çağlayan 15.12.2006 13.12.2007 Prof. Dr. Ümit Biçer
Doç. Dr. Tuncay Çolak 01.12.2009 13.12.2012
Prof. Dr. Hale Maral Kır 17.12.2012 15.12.2014 Prof. Dr. Tuncay Çolak
Prof. Dr. Sema Aşkın Keçeli 09.01.2015 15.10.2017 Prof. Dr. Mustafa Yıldız
Doç. Dr. Emel Ergül 09.01.2015 15.10.2017
Prof. Dr. Deniz Şahin 02.10.2017 Halen Prof. Dr. Sema Aşkın Keçeli





Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors